loading

5 Ekim 2017 Dolunay Zamanı


Artık biliyoruz ki Güneş ve Ay karşıtlığına Dolunay diyoruz. Türkiye saati ile  21:40 ta Dolunay gerçekleşiyor. Koç ve Terazi Burcu ndaki gezegenler ne zaman karşı karşıya gelse genel olarak ilişkilerimiz bir nevi sorgudan geçer ve ben mi diyeceğiz?  biz mi diyeceğiz? diye düşünürken dengeyi ve uyumu da kaçırmamamız lazım. Cesaretli adımlar atarken bu değişim ve dönüşüm zamanlarında kendimize hakim olmayı bilmeliyiz.  Koç ben derken,  Terazi biz der ve Terazi ben demeyi bilmez. Dolayısı ile bu Dolunay zamanı bizi ikilemde bırakabilir.  Huzurumuz için her konuda ortak dengeyi bulmamız önemli. Hayat denge üzerine kuruludur ve yaşamda dengeyi kurmak için de bizlerin bireysel olarak, toplumsal olarak çaba göstermesi lazım.  

İlişkilerimizde de denge içinde olmalıyız kişisel sınırlarımızı ihlal ettirmemeliyiz.

Bu Dolunay zamanında yeni ay zamanında atmış olduğunuz tohumların büyümesi yeşermesi ve hayata geçmesi söz konusu o nedenle yeni ay zamanında yaptığınız niyetlerin şimdi artık filiz vermeye başladığını ve  olgunlaştığını görebilirsiniz. 

Hayattaki en büyük deneyimlerden biri de birbirimizle sınanmamızdır. Bu sınavın içinde  insanlar, ülkeler, dünyamız her şey var ve herkes birbiriyle sınanmaktadır.  Dolayısıyla bu sınav zamanlarında gene dengede kalmayı bilmeli ve düşünerek hareket etmeliyiz. Ben diyerek kendimizi ön plana çıkardık mı? yoksa karşıdakini de düşünüp empati yaptık mı? Durumu kurtarmak için idare mi ettik!  yoksa başkasına hiç söz hakkı vermedik mi?  Bunları düşünmeliyiz! Ben demek yerine biz diyebilmeyi öğrenmemiz özellikle bu Dolunay zamanında daha çok önemli.

İnsan OLmak önemli. 

Bir bilgeye Nasıl insan oluruz? diye sormuşlar.

Üç adim atlama gibi bir cevap vermis bilge kisi:

 Önce sana kötülük yapanlara kötülük düşünmemen gelir, insanlığa attığın ilk adım budur… 

Sana kötülük yapanlara iyilik yapabildiğin an ise ikinci büyük adimi atar ve hakiki insan olmaya başlarsın.

Nihayet, sana iyilik yapanla kötülük yapan arasında bir fark hissetmeyecek hale geldiğin zaman ise insan olursun.! der…

Böyle düşünebilmesi içinde  insanın öncelikle kendi korkularından özgürleşmiş olması gereklidir. Geçmiş geçmişte kaldı yeniye ve önümüzdeki yeni yollara bakmalıyız.  Hayallerimiz, umutlarımız, ideallerimizi gerçekleştirmek için gerçekten doğru yolda mıyız? Seçimimizi yapmak bizim için ne kadar doğru ve önemli?  

Özetle bu Dolunay zamanında,  değişim zamanında kendi nefsimizin egomuzun bencilliğine kapılmadan,  kendi yeteneklerimizi de gözardı etmeden affedici olmak ve diğer insanları cezalandırmak yerine hepimiz biriz çerçevesinde düşünmeliyiz. Niyetlerimizin,  ümitlerimizin cesaretle gerçekleşmesi için iyi ve olumlu düşüncelerde kalmalıyız. Yeni kapıların açılmasına böylece izin verebiliriz.

OL AN her şey en yüce hayrımıza OLsun…

Ve de OLdu…

Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[]
1 Step 1

Başvuru Formu

Talep ve isteklerinizi bizlere iletmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Formu doğru şekilde doldurdum
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right