loading

”Şimdi kendi gökyüzünde uçma zamanıdır.”

Sevgi Şahin

Meditasyon zihnimizi susturup, gönlümüzü açmamızdır, egoyu bırakıp sevgiye, illüzyonu bırakıp realiteye, zaman-mekanı bırakıp sonsuzluk yoluna geçmektir. Meditasyon; elle tutulan bir oluşum değildir, manevi yanımızın gelişimi ve farkındalığının uyanmasıdır. Çoğu insan kendini bırakmış, dışarıda yaşıyor; meditasyonla içimize dönüp kendimizle bir bütün olmaya çalışıyoruz. Manevi dünyamızı aydınlatıyoruz. İçimize ne kadar fazla odaklanırsak, içimizde var olan ışığı açığa çıkarmamız o kadar kolaylaşır. Işığı ortaya çıkarmak demek, kendi içimizde yeni başlangıçlara buyurun demektir. Bizler genellikle çevremizdekilerle ilgiliyizdir oysa önce kendimizle ve kendi içimizle ilgilenmemiz daha önemlidir. Kendimizle ilgilenip kendimizi yeniden inşa edersek, dışarıdaki herkesi çok daha net görebilme becerisini elde ederiz.Burada en önemli konu içe dönmektir. Kendini bilmektir. Farkındalığımızın açılması böyle olmaktadır. Kendimizi bilip seversek, kendimize manevi olarak da özen gösterirsek hem kendimiz hem dünyamız kendiliğinden özenli hale gelir.

Meditasyon tekniklerinin hepsi bizim, kendi gerçekliğimizi anlamamız içindir. Kendi gerçekliğimizi anladığımızda sığ sularda değil, derin okyanuslarda yüzmeye başlarız.  Meditasyon kendimizin bilgisini kavramamızı sağlar, bunu kavradığımız andan itibaren ışığımız yayılmaya başlar. Meditasyon yaptıkça, içinizde tam ve bütünlük halini hissettikçe, bu ışık genişleyip yayılmaya başlar. İçinizde her ne olursa olsun ”her şeye rağmen” bütünlük ve merkezde olma halini, dengede olma halini, tam ve bir olma halini duyumsadığımızda, o duygu içinde var olduğumuzu anladığınız anda siz SEVGİ olmuşsunuzdur. Sevgi hali ile demek istediğim nedir? Sonsuz mutluluk, huzur, derinlik, sessizlik ve aynı zamanda coşku ve sakinlik, hepsi aynı anda olur ve siz bunu hissedersiniz.  Çok çeşitli meditasyon teknikleri vardır. Bu teknikleri size en çok gerekli olandan başlayarak uygulamanızı öneririm. Zamanla, yaparak içselleştirdikçe, meditasyon yapmak yaşam yolunu daha rahat yürümemizi ve bu yaşam yolumuzu sanata dönüştürmemizde bize en güzel yardımcıdır. Yalnız başımıza da meditasyon yapabiliriz, grup halinde de yapabiliriz. O zaman birlikle beraber sinerji olur. Tercih sizin, her hali güzeldir.

MEDİTASYON YAPMAK SİZE NE KAZANDIRIR?

Meditasyon; zihinsel berraklık, sakin bir ruh hali, pozitif düşünme, dengede olmak, huzur, neşe ve sevinç içinde, mutluluk halinde kalmamıza yardımcı olur. Meditasyon yapmak hem fiziksel hem ruhsal olarak herkesi rahatlatır. Tüm felsefi yolların kullanıldığı bir çalışma yöntemidir. Kişisel ve ruhsal çalışma olmakla birlikte, etki ve faydaları kişiye göre değişebilir. Meditasyon, düşüncenin konsantrasyon sonucu doğru ve düzgün akışıdır. Düzenli uygulanan meditasyon insana huzurun yanı sıra sezgisel bilgi yolunu getirir. Zihin sakin ve vecit halinde olur. Kozmik bilinç ile birleşme haliyle, evrensel bilgi ile bağlantı kurulur. Gerçek şu ki; huzura kavuşmanın yolu meditasyondan geçer.

Meditasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[]
1 Step 1

Başvuru Formu

Talep ve isteklerinizi bizlere iletmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Formu doğru şekilde doldurdum
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right