loading

ÇAKRA: Çakralar bedenimizde bulunan enerji merkezleridir. Çakralar yaşam enerjisinin çeşitli şekillerini alırlar, dönüştürürler, dağıtırlar. Bu enerji sistemiyle kişiler, çevreleriyle, evrenle sürekli iletişim halinde olurlar. Eski kitabelerde 88.000 çakramız olduğu söylenir. Bu demek oluyor ki, hemen hemen her yerimizde çakra mevcut ancak bunlar çok büyük olmadıkları için ana çakralar kadar anlam ifade etmezler. İkincil çakralarımız 40 kadardır. Bunlar; dalak, boynun arkası, avuç içleri ve ayak tabanlarında bulunurlar. Ancak, burada en önemli yedi çakramızdan ve bunların özelliklerinden bahsedeceğim. Çakralar bizim enerji bedenlerimizle de çok yakın ilişki içinde olan merkezlerdir. Bu enerji bedenleri bizim dört enerji bedenimizdir.

  • Eterik Beden
  • Duygusal Beden
  • Zihinsel Beden
  • Ruhsal Beden

Bu bedenlerimizden fiziksel bedene en yakın olanı eterik bedendir. Onun önünde duygusal bedenimiz, onun önünde zihinsel bedenimiz ve en dış kısımda ise ruhsal bedenimiz bulunmaktadır. Bu bedenlerimizin her biri kendi enerji ve frekansına sahiptir, kendi frekanslarında titreşirken aynı zamanda birbirleri içinde de yayılım yaparlar. Enerji bedenimizde bulunan 7 çakramız aynı zamanda tüm gezegen bedenimizin de bir yansımasıdır. Biz insanlar makrokozmosu yansıtan birer mikrokozmosuz. Bu demektir ki, yukarda ne varsa aşağıda da o vardır. Tüm evrensel enerjiler bizim içimizde de mevcuttur.

Çakra açmak ve çakra dengelemek aynı şey değildir. Enerji ile çalışırken, çakra için veya farklı bir şey için olsun, bazı hisler hissedersiniz, bu normaldir. Elleriniz karıncalanır, elektrik akımı almış gibi hisler hissedersiniz. Çakralarımız zaten açık, sadece açmakla daha verimli ve canlı, sağlıklı kullanmayı öğreniyoruz. Olumsuz düşünceler (blokajlar), fazla kafein, çay, kahve, sigara, alkol, kırmızı et, hayvansal gıdalar tıkayabilir. Gün içindeki stres, yorgunluk, blokajlardan dolayı çakrada enerji akışında problem olabilir. Bu psikolojik ve fiziksel hastalığa kadar gidebilir. Onun için her gün 15-20 dakika çakra dengelemesi yapmak, hem genel anlamda psikolojimizi ve bedenimizi korumamızı sağlar, hem de rahat enerji çalışmaları yapmamızı sağlar.

Şifa Teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[]
1 Step 1

Başvuru Formu

Talep ve isteklerinizi bizlere iletmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Formu doğru şekilde doldurdum
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right