Yokluk Bilincimi Varlık Bilincimi

  • yokluk-bilincimivarlik-bilincimi

Değerli Enerji Akademisi dostlarım merhaba,

Yeni ve güzel bir yılın henüz başındayız her yıl söylendiği gibi bu yıl içinde güzel dilekler dilendi, mutluluk, bolluk , para ile ilgili elektronik postalar, mesajlar sözlü veya yazılı gönderildi… peki hiç dikkatinizi çekti mi? Her yıl bu güzel dilekler dilenir bazıları için güzel bir yıl olup  beklentileri gerçekleşirken bazıları için hiç öyle olmaz. Oysa dilekler herkes için olumlu cümleler içeriyordu değil mi? Hiç birimiz “bu sene en kötü yılın olsun ,parasız ve kederli bir yıl dilerim” J gibi dileklerde  bulunmaz.

Neden acaba? Hadi beraber bir farkındalık yaratalım neler oluyor da istediğimiz varlık bilincine bazılarımız ulaşamıyor?

Para, dünyamızda önemli bir alışveriş aracıdır. Para amaç değil, araçtır. Eski zamanlarda insanlar alışverişi mallarıyla yaparlarmış sonra altın, gümüş ve pratik olduğu için para kullanılmaya başlanmıştır.

Para ile ilgili olan gerçekleri ve dünyamızda oynadığı rolü artık hepimiz biliyoruz.

Burada anlatacağım önemli nokta; para bu kadar önemliyse neden yokluk bilinciyle yaklaştığımız?

Paranın kendisi doğru-yanlış, haklı-haksız, iyi-kötü gibi yargıyı bilmez, onu bizim zihnimiz yaratıyor.

Para tamamen  bizim enerjimize cevap verdiği için kendi zihnimizde ve enerjimizde değişiklik yapmamız gerekir. Zannediyoruz ki para bizi yönetiyor, oysa biz parayı yönetiyoruz.

Bir kağıt kalem alınız ve parayı nasıl gördüğünüzle ilgili düşüncelerinizi yazınız. İnançlarınızı, korkularınızı; nasıl görüyorsanız onu yazınız. Bu, sizin, parayı algılayış şeklinizi yansıtacaktır ve siz düşüncelerinizin farkına varacaksınız.

Bazı kişilerden, “para zor kazanılır. Para bütün kötülüklerin anasıdır” Gibi cümleler çıkacaktır. Bu kişinin düşüncesidir ve bu düşünce, kendisinde, para ile ilgili yokluk bilincini yaratır. Burada şuna dikkat ediniz, yazdıklarınızın  yüzde kaçı varlık bilincini , yüzde kaçı yokluk bilincini vurguluyor. Genellikle olumsuz olanlar çoğunlukta oluyor. Bu anlayış ve kalıplar blokaj oluşturarak size yol arkadaşlığı yapıyor, siz farkına varmadığınız sürece de bir ömür boyu devam edebilir.

Yaşamınızda yokluk bilinciyle ilgili bir kısıtlanmışlık hissediyorsanız bu çalışmayı uygulamanızı öneriyorum. Bu çalışma inançlarınızı, korkularınızı kırarak karanlıktan aydınlığa çıkmanıza yardım eder.

Yaşamınızı bolluk, bereket içinde geçirmek istiyorsanız, para ile ilgili düşüncelerinizi pırıl pırıl yapmanız gerekir.

“Nasıl yapacağım?” diyorsanız, buyurun başlayalım:

Sizi yokluk bilincine götüren şey korkularınız, inançlarınız, düşüncelerinizdir. Bunlar yakın çevrenizden, aile, arkadaş, komşu gibi insanlardan aldığınız kalıplar olduğu gibi, her türlü dış etkenden etkilenerek bilinçaltınıza ektiğiniz kalıplar da olabilirler. Negatifi, yokluk bilincini kendiniz de üretiyor olabilirsiniz. Şimdiye kadar bu her nedenden olduysa oldu, şimdi yapılacak şey kalıpları temizlemeye niyet etmek ve varlık bilincini yokluk bilincinin yerine yerleştirmek olmalı. Kararı kendiniz verin; şu andan itibaren hayatınızı yokluk içinde mi, varlık içinde mi geçirmek istiyorsunuz? Diyebilirsiniz ki, “Bu kadar basit mi? Evet, bu kadar  basit.

Yaratılan  her şeyin, belli bir frekans seviyesinde titreşen ses dalgaları formunda hareket eden enerjiler olduğunu pek çok insan biliyor. Dolayısıyla görünen şeylerin görünmesini sağlayan onların titreşim hızıdır. Frekansın yaydığı dalgalardır. Titeşim ne kadar hızlıysa o kadar az görünür, ne kadar yavaşsa o kadar çok görünür.

Örneğin televizyonunuzu düşünün, mükemmel çalışıyor, oradan bilgileri alıyorsunuz; yayında sorun olmadığı müddetçe her şey yolunda ama televizyon bir gün arızalanıyor, görüntü yok, ses yok, parazitli ve siz bilgileri alamıyorsunuz. Sorun nerede? Başka birinin televizyonu mükemmel çalışıyor ve  bütün bilgilere ulaşıyor, çünkü  problem sizin televizyonunuzda. Bilgi aynen gelmekte ancak sizin televizyonunuzda problem olunca yayın size ulaşamıyor. Bu durumda yayın kimseye gitmiyor diyebilir miyiz? Yayın var ancak bize ulaşamıyor diyebiliriz.

İnsan da böyledir, blokajlarından dolayı engelliyse, alması gereken bilgiyi alamaz. İnsanların da düşünceleri birer elektromanyetik akım şekli olduğu için, akımda blokaj varsa bunun farkına varıp sorunlar giderildiğinde bilgi akmaya başlar.

Blokajlarımızı nasıl temizleyeceğiz?

Çoğumuzun hayatında deneyimlediği şeyler istediği şeyler değil, şu anki bilincinizle diyorsunuz ki, “ben bunu bile bile niye deneyimleyeyim?” Oysa bilinçaltınızda korku, acı, güçsüzlük, suçlanma, değersizlik gibi düşük titreşimli enerjiler bulunmaktadır. Bunlar yüce yaratanın bize sunduğu enerjiyi bir şekilde bloke ederek aynı evimize ulaşan televizyon yayınındaki akımı engelleyen blokaj gibi bizim aslında istemediğimiz hayatı yaşamamızı sağlarlar.

Varlık ve para gezegenimizde bol miktarda bulunmaktadır. Önemli olan bunu kendimize nasıl çekeceğimizdir.

Korkularımızı ve eski inanç kalıplarımızı terk ederek kendimize nasıl hizmet edeceğiz?

Şimdi çok paranın ve varlık bilincinin var olduğunu, bunların çeşmeden akar gibi yaşamımıza aktığını, parayla neler yapmak istiyorsak onu yaptığımızı, parayı kullandığımızı imgeleyelim. Dikkat edin, parayı harcamıyorsunuz, kullanıyorsunuz. Harcamak bilinçaltımız tarafından tüketmek gibi algılanır oysa kullanmak devamlı yapılan bir harekettir. Devamlılığı çağrıştırır ve algılanır. Her ne istiyorsanız, hepsi için bir liste oluşturun; kısıtlamadan ve kısıtlanmadan hissettiklerinizi serbestçe yazınız.

Şimdi korku, blokaj ve eski inanç kalıplarınızdan uzaklaşma zamanıdır. Size hizmet etmeyen enerjileri bırakın gitsin. Yerine hizmet eden; bolluk-bereket-refah-iyilik-rahatlık-huzur-mutluluk-sevgi gibi aslında basit ve sade olan frekansa uyumlanınız. Bunları bilinçli olarak zihninize yerleştirip kabul ediniz. Bunu kendiniz yapabilirsiniz, isterseniz enerji terapistinden yardım alabilirsiniz. Hepimiz başarılı ve güvenli bir yerde olmayı hak ediyoruz.

“muhteşem farkındalık” Varlığın en saf hali kitabımdan bir paylaşımdır.

Sevgi Şahin
Enerji ve Yaşam Koçu
www.enerjiakademisi.com

0 Yorum
0 Durtme & Izleme

Bir Cevap Yazın