Yarın Geç Olmadan!

  • Yarin-gec-olmadan

Değerli Enerji Akademisi dostlarım merhaba,


Yaza merhaba derken havalar da bize merhaba dedi. Havalar yaşantılarımız gibi bir yağmurlu, bir güneşli, bir fırtınalı bunun için artık mevsimlerin de önemi kalmadı.10 dk. İçinde güneşli gökyüzü yağmur ve fırtınaya dönüşüyor. Yaşantılarımızda da zaman zaman bu ani değişimleri yaşamıyor muyuz? Sadece insanlar değil havalarda bize bizi gösteriyor. Burada neyi fark etmek gerekir, evren bize hangi mesajı veriyor olabilir!

Yarın “artık çok geç” demek istemiyorsak neyi fark etmeliyiz? Bir gözden geçirmeye ne dersiniz?

*Sevdiklerinizi, yakınlarınızı en son ne zaman aradınız, konuştunuz veya  görüştünüz?

*Görüşmeyeli uzun zaman olduysa şimdi neden olmasın, neyi bekliyorsunuz?

*İstemediğiniz sözler duymaktan çekiniyor olabilir misiniz? Duyarsanız ne olur!…

Yarın yaparım dediğiniz her şey kendinizi ertelemektir ve şu mesajı verir. Ben şu an o kadar önemli değilim , değersizim!  Ertelemek kaçmaktır . Kaçmak yerine sorun olarak gördüğümüz veya hissettiğimiz durumlarla yüzleşmeyi seçsek nasıl olurdu! Bu cümle size nasıl geldi?  Biraz düşündürücü değil mi!…

Hayatımızda bazı şeyleri erteleyerek nelerden kaçıyoruz?

Örneğin;

* Ne zamandır sigarayı bırakmak istiyorsunuz ancak yarına erteliyorsunuz?

*Ne zamandır kilo vermek istiyorsunuz da hafta başı başlarım deyip sonra bir bahaneyle sonraki günlere erteliyorsunuz?

*Tatile en son ne zaman gittiniz?

*Uzun zamandır görüşmek isteyip de görüşemediğiniz kaç arkadaşınız var?

*En son ne zaman sağlık kontrolü yaptırdınız?

*En son ne zaman seçtiğiniz hedefinizi gerçekleştirdiniz? (Bunun için hedef yapmış mıydınız?)

*Sizi mutlu etmeyen ilişkinizi karar vermek için yarına ne zamandır erteliyorsunuz?

*Mutlu olmayı yarına ne zamandır erteliyorsunuz?

*Yakınlarınıza, arkadaşlarınıza, dostlarınıza en son ne zaman “seni seviyorum” veya “iyi ki varsın” dediniz?

Bu yazdıklarım şu an benim aklıma gelenler sizde kendiniz bir liste yazsanız daha neler çıkar!

Bu listeyide yarın mı yapacağız, neden şimdi olmasın! “şimdi” suçlu mu,”şimdi”nin cezası bitip özgürleşince mi  liste yapacağız?:)

Evet dostlarım yarın çok geç dememek için yarın yaparım, yarın ararım…dediğiniz her ne varsa bir ajandaya liste yapınız karşılarına neden yarına attığınızı anlatan bir cümleyle bahanenizi de yazınız.

Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, sevdiklerimizi, yakınlarımızı aramak için özel günler mi olması gerekir! İçinizden aramak gelen her an sizin için özel” an”dır. Yarın o kişinin veya sizin hayatta olacağının garantisi var mı? O zaman neyi bekliyoruz?

En önemlisi kendinizi yarın yarın diyerek oyalamayınız, kendinizi ertelemeyiniz. Çünkü siz değerlisiniz…siz muhteşemsiniz…ben bu cümleleri söylemekten ve yazmaktan bıkmadım, bıkmayacağım. Bir deniz yıldızını kurtarmak misali…

Hayatınızda sizin için işlevini kaybetmiş, size mutluluk vermeyen ne varsa şimdi bırakmak için tam zamanı olabilir!…

Kendi gücünüzün farkına varınız ve sahip çıkınız. Sorun olarak gördüğünüz ve sizi engellediğini ve yıprattığını, atalete sevk ettiğini düşündüğünüz ne varsa  “Bu sorun…..hayatımda olmasaydı ben kim olurdum?” bu soruyu kendinize sorunuz ve olmak istediğiniz kişi olarak kendinizi görünüz bakalım nasıl olurdunuz?

Sorununuz yüzünden hiç kimseyi suçlamayınız. “Dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış” Sorun olarak gördüğünüz her ne ise sizin karşıdakinin değil, ben bu durumu neden yaşıyorum? Objektif bir gözle dışarıdan kendi sorununuza bakınız. Farklı bakış açılarıyla, farklı algı düzeylerine ulaştığınızı göreceksiniz. Sadece objektif olmak ve kendinizi olmak istediğiniz halinizle ifade etmek önemli. Eğer bahaneler buluyorsanız bu bahaneler neler? Örneğin başaramam, beceremem, daha önce denedim olmadı, onun yüzünden….gibi kendimize biçtiğimiz etiketler mi? Veya kimlere kızıyorsunuz, kimler sizi sinirlendiriyor?Onlara kızmak yerine teşekkür ediniz onlar size sizin nasıl olduğunuzu gösteriyorlar. Sadece farkına varınız ve görünüz. Her şeyden önce kendinizi affediniz ve seviniz kendini sevmeyen insan hiç kimseyi sevmez.

Yarın yaparım dediğiniz ne varsa hadi şimdi başlayınız.

*Her neyi yarına bırakıyorsak evrende bizi yarına bırakır.

*Yarın dedikçe “an” ın keyfini yaşayamazsınız.

*Yarın dedikçe kayıplarımız çoğalır.

*Bir müddet sonra elimiz kolumuz bağlı gibi hissetmeye başlarız.

*Zihniniz hep yoğun neden yarına attıklarımızla dolu ve mutsuz bir yaşam.

*Sonuçta değersizlik, suçluluk, güvensizlik hissettiren bir yaşam.

Bütün bunları yaşamak istemiyorsanız veya yeter diyorsanız belki şimdi tam zamanıdır.

Mutlu olmak, huzurlu olmak, güvende olmak, sağlıklı olmak, başarılı olmak, özgür olmak, bolluk-bereket içinde olmak, sevgi dolu yaşamak için karar verdim “şimdi” deyiniz. Yarın dediğiniz her ne varsa bu yaşamı ertelemektir yani kendinizi ertelemektir.

Evet yarın yaparım dediğiniz ne var? Listenizi hazırlayınız hemen şimdi…

Her yazdığımız madde için yarın dedikçe her anlamda ne kaybediyoruz bir gözden geçiriniz. Olduğunuz yerde saymak mı yoksa yola devam etmek ve ilerlemek mi istiyorsunuz?

Hayatta en önemli şeyler huzur, mutluluk, sevgi…bunlar  bizim yaşam amacımızı belirleyen unsurlar ancak detayların içinde kaybolunca bütünü göz ardı ediyoruz.

Tekrar listenizi gözden geçiriniz. Listedeki her maddeden özgürleştikçe ruhsal, zihinsel, duygusal, fiziksel olarak özgürleşip huzurla dolduğunuzu hissedeceksiniz. Hayat güzel yaşamaya değer… çok ciddiye almadan… ancak hakkını vererek… neşeyle, coşkuyla, sevgiyle kendinize ve değerinize sahip çıkınız. Kendi değerinize sahip çıktıkça muhteşem farkındalığa kavuşacaksınız.

Her daim sevgi ve ışıkla olunuz…

Sevgi Şahin

Enerji ve Yaşam Koçu

www.enerjiakademisi.com

0 Yorum
0 Durtme & Izleme

Bir Cevap Yazın