Reiki


Usui - Reiki
USUI REIKI

Misyonunuz ışıkta yükselmektir…

Reiki’nin 5 prensibi:

 • Özellikle bugün neşeli ol!
 • Özellikle bugün mutlu ve özgür ol!
 • Özellikle bugün herkese saygılı ol!
 • Özellikle bugün kazancını dürüstçe kazan!
 • Özellikle bugün tüm canlılara karşı saygılı ve sevgi dolu ol!

REİKİ NE OLA Kİ?

Devamını Oku...

19. yüzyılda Dr. Mikao Usui tarafından Japonya’da ortaya çıkarılan bir tedavi yöntemi olan Reiki, pek çok insan tarafından öğrenilip kullanılmaktadır. Reiki ruhsal olmakla birlikte, bir din değildir. Herhangi bir dinle,tarikatla bağlantısı yoktur. Din olmamakla birlikte tüm dinlerden daha eskiye dayanmaktadır. İnanç gerektirmez. Reiki “yaşam enerjisi” demektir. Doğuştan bütün insanlarda var olan bir güçtür.
Kendinizi güçlü-güçsüz, halsiz-yorgun, enerjik veya enerjili hissetmeniz sizin enerjinizle ilgilidir.Akli dengesi yerinde olan herkes uyumlanıp, öğrenip kullanabilir. Reiki bir şifa kanalıdır .İzin veren ve isteyen kişilere uygulanır veya gönderilir. Reiki dokunarak veya uzaktan dahi göndereceğiniz bir enerji kanalıdır. Enerjinin yoğunlaşmasını sağlayan ve uzağa göndermeye aracılık eden sembollerle çalışılır. Reiki enerjisine uyumlanmak elektrik tesisatına zaten sahip olan bir evde, elektrik düğmesini açmaya benzetilebilir. Reiki de üstat olmuş biri tarafından uyumlanma veya inisiye edilmeyle başlar ve hep sizinle kalır.

REİKİ İNİSİYASYONU NEDİR?

İnisiyasyonun kelime anlamı başlatmadır. Bir bireyin Reiki kanalı olması demek, Reiki master tarafından inisiye edilmesi demektir. Reikiyi diğer şifa yöntemlerinden ayıran inisiye olmuş bireyler tarafından kullanılabilir olmasıdır. İnisiyasyon bir şifa terapisi değil, şifayı başlatan ve sürdüren sürecin kendisidir. İnisiyasyon şöyle tanımlanabilir: Su tesisatı döşenmiş bir evde musluğu açıp suyun akmasını sağlamak diyebiliriz.

REİKİ HAYATINIZDA NELER SAĞLAR?

 • Reiki enerjisini ne kadar çok kullanırsanız, şifa yeteneğiniz o denli güçlenir.
 • Reiki strese iyi gelir.
 • Reiki dengeyi sağlar.
 • Bedenimizin kendini iyileştirmesini sağlar.
 • Tıkanmış enerji kanallarını açar.
 • Toksinleri vücuttan atar.
 • Reiki hayvanlara ve bitkilere de faydalıdır.
 • Sezgilerimiz kuvvetlenir.
 • Sevgi yanımızı daha çok hissederiz.
 • Batı tıbbının yanında destekleyici ve tamamlayıcıdır.

VIOLET FLAME REIKI

Violet Flame Reiki çok eski olmasına rağmen sembolleri yakın çağda bulunmuştur. Güçlü bir frekanstır.Violet Flame Reiki titreşimi oldukça etkilidir. Violet Flame Reikiyi  en az Usui Reiki 1. derece  olan kişiler uyumlanabilir. Ancak semboller kendilerine verilmez. Usui Reiki 2. Derce olanlara masterlık sembolü hariç tüm semboller verilir. Usui Reiki master olan kişilere masterlık sembolüde verilir. Artık bu sistemin masterı olurlar.  Violet Flame Reiki kişilerin yaşamına sevgi getiren yumuşak bir enerjidir. Kişilerde olumlu bir etki bırakarak  kalplerinin açılmasını sağlar. Violet Flame Reiki hayatlarında sevgiyi en güzel şekilde yaşamak isteyenler, negatif enerjilerden korunmak isteyenler, aura sorunları olanlar, manevi yönlerini güçlendirmek isteyenler, sağ beynini de kullanmak isteyenler,hayatlarında  bolluk bereket  isteyenler uyumlanarak kullanabilirler.

Devamını Oku...

VFR’ nin 4 aşaması vardır. Uyumlama bir defada veya semboller fazla olduğu için birkaç aşamada verilir.

1. – 2. ve 3. aşamalar Usui Reiki 1. ve 2. aşamalara, VFR master aşaması da Usui Reiki Masterlarına verilmektedir.

VFR sistemi insanı, Reiki verirken kendi içini ve yüksek benliğini “Dinlenmeye” teşvik eder. Doğası tamamen dönüştürücü nitelikte olan Violet Flame, alevin menekşe renkli versiyonunu kullanır.

VFR nin farklı bir frekansı ve etkisi vardır. Dişi ve yumuşak bir enerji alanına sahiptir. El pozisyonları ile uygulanır. Belli bir pozisyon yoktur, fakat reiki pozisyonları ile uygulayabilir, hem kendinize, hem başkasına şifa verebilirsiniz. Uzaktan da şifa verilebilir. Fiziksel, duygusal, zihinsel blokajları açarak şifa verir, ruhu arındırır. Violet Flame ile, geçmiş hayatınızı iyileştirebilirsiniz, Karmik iyileştirme yapabilirsiniz, tüm negatif duygu ve düşünce formlarından arınabilirsiniz. Korunma amacıyla her durumda ve her yerde mor alevi kullanabilir, psişik saldırılardan korunabilirsiniz.

Özellikle, bir sorunuz veya sorununuz olduğunda yatmadan önce mor alevi davet edip, meleklerine sorunuzu sorduğunuz zaman, sabah uyandığınızda sezgi yoluyla yanıt içinize gelecektir.

Violet Flame tek aşamalı bir eğitimdir, ancak, 40 tane sembole bir anda uyumlanmak sarsıcı olabileceğinden uyumlamalar dört ayrı seferde yapılır. 39 sembol kullanım için 1 sembol uyumlamak içindir.

Usui Reiki 1. Derece eğitimi alanlar sadece uyumlanır (sembolsüz)

Usui Reiki 2. Derece eğitimi alanlara 19 sembol verilir.

Usui Reiki 3. Derece olanlara 20 sembol verilir

Usui Masteri olanlara Master sembol dahil olmak üzere, bütün semboller verilir.

Violet Flame Reiki eğitimini neden almalıyım diyorsanız…

 • Negatif enerji etkisinde kalanlar ya da kalmaya yatkın olanlar
 • Aurasında yırtık gibi sorunlar olanlar
 • Negatif enerjilerden korunmak isteyenler
 • Yaşamlarında daha çok sevgi duygusu isteyenler
 • Maddi sorunları bulunanlar
 • Psişik yeteneklerini geliştirmek isteyenler…

GOLDEN TRIANGLE

İnancınız varsa cesaretiniz vardır.

 GOLDEN TRIANGLE

Golden Triangle 1986 yılında James Purner tarafından derin meditasyon esnasında ortaya çıkmış bir şifa yöntemidir. Güçlü bir enerji titreşimi vardır.

Golden Triangle’ın özel bir sembolü vardır. Üçüncü gözle ilgilidir. Sezgilerin üçlenmesini, açılmasını ve  derinleşmesini sağlayıcı etkileri mevcuttur.

Fiziksel ve kronik hastalıklarda da rahatlıkla kullanılabilen şifa çalışmasıdır.Altın üçgen dediğimiz sembolü vardır.

Devamını Oku...

Golden Triangle inisiyasyonla verilir. Inisiyasyonu aldıktan sonra hem uygulayıcı olursunuz hem eğitimini verebilirsiniz.

Golden Triangle uygulayabilmek için Reiki 1. Derece uygulayıcı olmanız yeterlidir.

Kişi bu enerjiyi almaya hazır olmalıdır.

Golden Triangle güçlü bir enerjidir o bakımdan uzman bir eğitmenden bu enerjiyi uygulamayı öğrenmek önemlidir.

IMERA REIKI

”Gönlünüzü sevgiyle yıkayıp arındırırsanız, bedeninizi yıkayıp arındırdığınızda beyniniz de  arınır bu da yaşamınıza yansır.”

Sevgi Şahin

IMERA REIKI

Imera Reiki Mısır kökenli bir şifa tekniğidir.Hem alan kişiye hem veren kişiye güçlü bir enerji ve şifa veren bir enerjidir.Sadece Reiki masterlarına öğretilir.Daha ileri Reiki anlamına gelmektedir. Imera Reiki de sembol yoktur. Imera Reiki çok güçlü bir enerjiye sahip olduğundan sadece bu enerjiyi  taşıyabileceğine güvenilen masterlara öğretilir. Imera Reiki eğitimi ve uyumlaması yapıldıktan sonra kişiler  Imera Reiki master olurlar.

Devamını Oku...

Imera reiki ile yapılan şifa çalışmalarında kişiler güçlü spirituel bağlantılar yaşamışlardır. Ruh-beden-zihin şifasının yanı sıra olumlu istekler içinde kullanabilirler.Aynı zamanda bilinçaltına atılan ve kişide blokaj oluşturmuş, baskılanmış sorunlarda da kullanılmaktadır. Imera Reiki ile uzaktan şifa da gönderilebilir. Imera Reiki deneyimi çok güçlü olması nedeniyle bu enerjiye hazır olup olmadığınıza karar vermeniz masterınızla birlikte verilecek bir karar olmalıdır.

 • Imara Reiki yüksek titreşimli ve çok güçlü bir enerjidir. Imara enerjisinde semboller kullanılmaz.
 • Yeni ve kolay uyumlama işlemi vardır.
 • Birçok kullanıcı güçlü spirituel bağlantılar deneyimlemiştir.
 • Imara Reiki birçok yeteneğinizi keşfetmenizi sağlar.
 • Imara Reiki bastırılmış sorunları ortaya çıkartmakla oldukça yeteneklidir.(
 • Imara Reiki oldukça etkili bir rahatlıkla ve uzaktan şifa için yoğunlukla kullanılabilir.
 • Imara Reiki alıcıya da vericiye de şifa veren bir enerjidir.

Yüksek titreşime sahip olduğundan biraz daha sert hissedilebilir. Imara Reiki uyumlamasını sadece Reiki masterlar alabilmektedir. Sadece uyumlanmasını alabilenler kullanabilir.

Reiki eğitimleri birebir veya belirlenen tarihlerde grup oluşturularak yapılmaktadır.

İstanbul dışındaki tüm eğitimler için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sevgi Şahin’den Reiki eğitimi almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Sizinle En kısa Süre’de iletişime geçilecektir.

0 Yorum
0 Durtme & Izleme

Bir Cevap Yazın