EFT

  • eft

“Bütün olumsuz duyguların nedeni vücudun enerji sisteminin bozulmasıdır”

Gary Craig

The AMT logoEmotional Freedom Techniques= Duygusal Özgürleşme Teknikleri:

Geçmişin gölgelerinden özgürleşmek istiyor musunuz?
Sevdiğinizden  ayrıldınız, kalbiniz kırık ve içiniz acıyor!
Kilo sorununuz var, sürekli başarısız dietler halinde misiniz?
Kedi, köpek, uçak, yükseklik, örümcek,haşere, karanlık gibi fobileriniz mi var!
Uyku sorununuz mu var!
Cinsellikte sorunlar mı yaşıyorsunuz!
Zaman zaman yaşadığınız başağrılarınız dayanılmaz halde mi!
Endişe ve stres içinde misiniz!
Panikatak ya da depresyon mu yaşıyorsunuz!
Sigarayı bırakmak mı istiyorsunuz!
Size bütün bu problem ve engelleri aşmak ve yaşamınızda olumlu değişimi başlatabilmek için birkaç dakikada kendi kendinize uygulayabileceğiniz mucizevi bir yöntem olan , Duygusal Özgürleşme Tekniği-EFT yi anlatıyorum.
Anlık sorunlardan, köklü ve derin problemlere kadar her konuda uygulayabileceğiniz, her konuya uyarlayabileceğiniz, yalnızca dakikalar süren ve parmaklarınızla kendi kendinize uygulayabileceğiniz çok basit ve pratik bir yöntem olan EFT ile bilincinizi olumsuz kayıtlardan temizleyip, hayatınıza kalıcı değişimler ve mutlu yenilikler getirebilirsiniz.

Sadece arınmaya ve değişime karar verip, bu pratik tekniği öğrenerek, kendi kendinize uygulayabilirsiniz.

İstemeniz ve öğrenmeniz yeterli. Parmaklarınızın ritmik hareketi ile ruhunuz arınsın ve tazelensin. Yaşamınıza yeniden  yön  verin. Mutlu yaşayın!

Duygusal Özgürleşme Tekniği-EFT Nedir?
Açılımı Emotional Freedom Technique=Duygusal Özgürleşme Tekniği olan EFT, bilincimizi, geçmişte yaşadığımız bir olayın bıraktığı duygusal kayıtlardan ve izlerden, sadece parmaklarımızı kullanarak, kendimizi arındırabileceğimiz, zihnimizi vücudumuz vasıtasıyla iyileştirebileceğimiz bir terapi yöntemidir. Çok eski iyileştirme yöntemleri olan Akupunktur, Akupresür ile yakın tarihte geliştirilmiş bir teknik olan NLP ‘nin bir bakıma birleşimi olan Duygusal Özgürleşme Tekniği-EFT, bu yöntemlerde de kullanılan temel kavramları esas alır. EFT’nin uygulaması oldukça basittir ve özgürleşme, diğer terapi yöntemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde oluşur.

Vücudumuzda bütün organlara ve dokulara ulaşan enerji merkezleri çakralar ve meridyenler vardır. Bu merkezler sayesinde evrenden bedenimize enerji alıp verir ve yaşamımızı sürdürürüz. Bu enerji merkezlerinde değişik nedenlerden dolayı oluşabilen blokajlar da hastalığa neden olur. Bu blokajlar, fiziksel hastalıklara yol açmasının yanı sıra, duygularımızı da etkiler. Yaşadığımız olumlu ya da olumsuz her olay, yaşadığımız her duygusal deneyim, vücuttaki enerji sistemimizin etkilenmesine neden olur. Meridyen ve çakra sistemimiz ile psikolojimiz birbirine örümcek ağı gibi bir bağla bağlıdır.

Duygusal Özgürleşme Tekniği-EFT, bu enerji sistemindeki blokajları açıp, bu tıkanmaların yol açtığı, acı, kızgınlık, endişe, stres, öfke, korku, üzüntü, gibi olumsuz duyguları yok eder. Geçmişte yaşadığımız travma yaratan her durum  hatırlandığında ortaya çıkan olumsuz duygu, bu ikisini birbirine bağlayan köprü vaziyetindeki blokaj ortadan kalkınca kaybolur. Artık o olayı, tanımadığımız bir fotoğrafa bakar gibi hatırlar ve hiçbir şey hissetmeyiz.

Duygusal Özgürleşme Tekniği=EFT’ nin uygulanması oldukça basittir. Bütün teknik, duygusal sorunun adını koymaktır, ona odaklanıp ve sonra da bu odaklanma sırasında vücudumuzdaki meridyen noktalarının üzerindeki akapunktur noktalarına  parmak uçlarımızla, hafif hafif vurmaktan oluşur. Bunu uygulamak sadece dakikalar alır. Her zaman her yerde akli dengesi yerinde olan herkes tarafından kendi kendine uygulanabilir.

Bir başkasına uygulamak için ise konunun uzmanı olmak şarttır.

Yurtdışında pek çok klinikte uygulanan Duygusal Özgürleşme Tekniği-EFT’ nin hastalar üzerindeki başarı oranı oldukça yüksek bir orandır.

Dünyada psikoterapistler ve psikologlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kullanım Alanları
Duygusal Özgürleşme Tekniği- EFT, pek çok alanda kullanılmaktadır. Fobiler (su, köpek, kedi, böcek, uçak, yükseklik, karanlık,klastrofobi), bağımlıklar (sigara, içki, kahve, çikolata) stres, panik atak, güvensizlik, değersizlik, çeşitli negatif duygular ( kıskançlık, öfke, özlem,derin üzüntü), depresyon, migren veya değişik vücut ağrıları, travmalar, ayrılık sonrası yaşanan aşk acısı, aşırı kilo, aşırı zayıflık, cinsel problemler,   EFT’nin kullanıldığı alanlardan bazılarıdır.

Günlük basit negatif etkilerden arınmanın dışında, yıllar süren psikolojik tedavilerle sonuç alınamayan kökleşmiş durumlar da bu teknikle kolayca ve şaşırtıcı biçimde çözülebilir.
Konunun uzmanı değilseniz, kendinizden başkasına uygulamamanız bu tekniğin önemli bir gerekliliğidir. Basit gibi görünen bir problemi halletmeye çalışırken, ucunun nereye varacağını bilmediğiniz derin bir psikolojik durumla karşılaşıp, karşınızdaki kişiyi ve kendinizi zor duruma sokabilirsiniz.
EFT’nin diğer terapi tekniklerinden ayıran özellikleri:

Sorun Tamamen Ortadan Kalkar
EFT, bizi yaşadığımız sorundan ve duygusal kısıtlanmışlıktan kurtarır. Sorunumuza yoğunlaşarak, onu taşımaya devam ederek yaşamayı öğrenmek ve sürdürmek için geliştirilen bir teknik değildir. Sorunu ortadan kaldıran, duygusal kayıtları temizleyen, enerji blokajını yok eden bir tekniktir; özetle sorundan tamamen kurtaran bir teknik!

Bazı Tekniklere Göre Çok Daha Hızlıdır
EFT ile diğer tekniklere göre çok daha hızlı sonuca ulaşmak mümkündür. Diğer terapi tekniklerindeki gibi günler veya aylar süren çalışmalarla sonuç beklenmez. Uygulama sadece dakikalar sürer. Sonuç da aynı hızda gelir.

Kendi Kendine Uygulanabilir
EFT’nin en önemli özelliklerinden biri kendi kendine uygulanabilir olmasıdır. Uygulamayı iyice öğrendiğiniz takdirde bir başkasına ihtiyaç duymadan kendi kendinize kullanabilirsiniz. Yalnız kökeni derin sorunlarınız için bir EFT terapistine danışmakta veya birlikte çalışmakta fayda vardır.

Bugün dünyanın pek çok yerindeki kliniklerde uygulanan EFT’nin başarı oranı çok yüksektir. Bir duygu oluşmuşsa ve biz onun adını koymuşsak EFT’nin işi kolaydır artık bize yaptıracağı yolculuğun keyfini çıkarmak sonunda da ödülünü almak kalır.
Sorunun adı kondumu size özgürleşmenin muhteşemliğini yaşamak kalır.

Sevgi Şahin Uluslararası EFT master ve EFT eğitmenidir.  The Amt Derneği üyesidir.

Uluslararası sertika alıp uygulayıcı olmak isteyenler veya sadece kendilerine kullanmak isteyenler Sevgi Şahin den eğitim alabilirler.

Bireysel seans almak ise randevuyla info@enerjiakademisi.com dan bir tıkla olmaktadır.

0 Yorum
0 Durtme & Izleme

Bir Cevap Yazın