Birlik

  • birlik

Değerli enerji akademisi dostları merhaba,

Bahar ayı Nisan yazımda “birlik” konusunu  sizlerle paylaşmak istedim.

Birlikten ne anlıyoruz?

Bizler önce kendimizle ,sadece kendimizle bir olmalıyız. Kendimizle bir olamadıysak başkalarıyla nasıl bir ve bütün olabiliriz ki? Kendisiyle bir olamamış insanlar hep başkalarıyla yalnız hissetmemek adına  beraber olurlar Neden? Böylelikle kendileriyle daha az baş başa kalırlar da ondan. Birilerinin varlığından güç alır,kendini yalnız hissetmez.İçindeki korkulara karşı oluşturulmuş enerji birlikteliğidir belki de.

Birlikten ne anlıyoruz?

İçimize yöneldiğimiz zaman kendimizi tam olduğumuz halimizle kabul ediyorsak,bu şu demektir hayatımızda yaşadığımız tüm olayları ,durumları,direnç göstermeden kabul ediyorsak, kendinizden kaçtığınız, memnun olmadığınız hiçbir yanınız kalmadıysa kendinizi bütün olarak her halinizle kabul ettiyseniz siz birsinizdir. Kendinizi tam olduğunuz haliyle her şeyinizle severseniz  siz  birsinizdir.

Ermiş, evliya ,üstat dediğimiz varlıklar önce kendileriyle birliği sağlamışlar ve yükselmiş üstat olmuşlardır ancak hiçbir zaman da “ben oldum” dememişlerdir. İşte kendi içinde böylesine bütünleşmiş ve birleşmiş varlık………..

Buradan yola çıkarak şimdi kendinize bir bakın,

Örneğin; Sağlık probleminiz mi var!

Vücudunuzda ağrıyan her organınız, hücreniz size bir mesaj yolluyor diyor ki; duy beni, ne olur beni duy artık diyor.’’Ben buradayım, benim farkına var, bana hor davranma,beni gör ve beni anla…..bana ilgi göster, beni sev,ben değerliyim, bana değersizmişim muamelesi yapma lütfen beni duy, beni gör ve benimle ilgilen sevgine ihtiyacım var.’’ Kabul etmediğiniz yanınız vücudunuz dahi olsa sizin ilginizi çekmek ve anlamanızı sağlamak için elinden geleni yapacak gitmek isteyecek ve gerekirse de gidecektir.

Para-bolluk-bereket-ilişkileriniz………bunlarda sizin kendinizle ne kadar bir olduğunuzla ilgilidir.

Parayı çok istiyorsunuz ancak sahip değilseniz , içsel olarak kendinizi buna layık görmüyorsunuz da ondan şimdi diyeceksiniz ki ben kendimi niye paraya layık görmeyim kim görmez ki…gibi oysa bilinçaltında kayıtlar mevcut olmasa bunu yaşamazsınız. Bu kayıtlardan dolayı da para gelemez.

Sevdiğiniz bir eş arıyorsunuz kadın veya erkek  onunla birlikte olmak, mutlu yaşamak istiyorsunuz ama olmuyor neden? kendinizde ki sevmediğiniz yanlarınızı sevin, kendinizde kabul etmediğiniz yanlarınızı kabul edin kendinizle biraz çalışın özen gösterin kendinize ,dışınıza gösterdiğiniz özeni içinize de gösterin lütfen…….Siz eşinizi sizi enerji alanınıza gelmesini istiyorsanız,eşinizi bulmak istiyorsanız önce kendinizle bir olun siz kendinizle birleşmeden beklediğiniz gelmez biri gelir kim gelir? Kendiniz gibi kendini sevmeyen, kendini kabul edememiş,kendisiyle birleşememiş olanlar alanınıza gelir.Çünkü o enerjideki insanlarla uyumlusunuz onları çekersiniz.

Yüzyıllardır  birlik olmak adına ne çok şey yapıldı, birileriyle birlik olanlar diğerlerini yok etmeye çalıştı.Birlikte kendilerini güçlü hissettiler…….Neden? Yalnızlık hiç iyi değildir de ondan değil mi

Oysa çevrenizde topluluk oluşturursanız, birileri sırtınızı sıvazlarsa,sizi dinleyenler olunca kendinizi güçlü hissediyorsunuz değil mi? Oysa içinde ne kadar yalnızsan dışarıda o kadar çok birlik arayışında olursunuz.Olma yolunda olan ve olan insan kendini ispatlamak için etrafına insanlar toplamak gayretinde olmaz, isterlerse onlar zaten orda olurlar.Olan insan her an mutludur,güçlüdür kimseye ihtiyacı güç birliğine ihtiyacı olmaz. Çünkü o her an enerjisini gönderip yayabilir. Olmuş ve olma yolundaki insanlar sürekli “birlik” demezler neden? Çünkü; birlik söylenecek değil olunacak bir hal almadır.

Üstat olan insan önce kendisiyle bir, dünya ile birdir, tüm kainatla ve evrenle birdir.Bizlerde her birimiz üstat olabilecek yeteneklere sahibiz ve hepimiz doğadan, hayvanlardan, gezegenlerden,evrenden sorumluyuz.Bizler enerjimizle birbirimizi etkiliyoruz. Her birimizi birbirimizden ayrı tutamayız. Bizden ayrı bir şey zaten yoktur. Sevdiğiniz, nefret ettiğiniz, yargıladığınız, bağırıp kınadığınız, sevdiğiniz saygı duyduğunuz hepsi kendinizdir. Onlar size sizi göstermek için karşınıza geliyorlar, olan ve olma yolunda olan insan bunun bilincindedir.

Hayatınıza girmiş veya çıkmış  gitmiş insanlara da teşekkür ediniz gerekiyorsa özür dileyiniz, gerekiyorsa affediniz. Bunu karşıdaki için değil kendiniz için yaptığınızın farkında olarak ……

Bize ayna vazifesi yapıyorlar onlara bize öğrettiklerinden dolayı  teşekkür ediniz.

“muhteşem farkındalık” kitabımdan bir paylaşım…

Sevgiden sevgilerle…

Sevgi Şahin

Enerji ve Yaşam Koçu

www.enerjiakademisi.com

0 Yorum
0 Durtme & Izleme

Bir Cevap Yazın