2012’den 2013’e Mektup…

  • 2012_2013

365 günü yaşadığım, hayata dair yapılanları gördüğüm ve sana ulaştığım ilk günlerinde sana birkaç satır yazmak geldi içimden. Bu sözler belki rahatlamak, belki halen benden izler olduğunu düşünmek, belki kendi muhasebemi yapmak olabilir; sen nasıl yorumlarsan… Farkında olduğum ve bildiğim bir şey varsa bu yazının bize iyi geleceği duygusu…Sevgili 2013, günlerimin tamamını sana ulaşmakla geçirdim. Benim ilk 2012 günlerimde koskoca bir yılım var ve nasıl geçireceğim?

Diye bakarken hayallerim vardı. Umutlarım vardı. Hedeflerim vardı. Bugün geriye dönüp baktığımda onların bir çoğunu başardığımı görüyorum. Olmayanlar da var ancak inan ki iyi ki olmamış benim için öylesi hayırlıymış. O an için anlam veremezsin ya hani … Neden olmadı ? dersin… Geriye baktığımda iyi ki böyle olmuş diyebiliyorum.
Sevgili 2013,
Yaşamımın senin tanık olmadığın bölümünde çok şeyler yaşadım, öğrendim, deneyimledim, geliştim genişledim ve büyüdüm. Sana gelinceye kadar rengarenk yolları kat ettim. Şimdi sorabilirsin. Yapmak istediklerini tamamladın mı? Bana bir şey kalmadı mı? Ben neler yapacağım? Diyebilirsin.
Sevgili 2013, sana söyleyeceğim sözlerim var elbette… Bu yazdıklarımı anlamakta hiç zorlanmayacak sevgili bir yılsın sen. Sevgi ve aşk kokan çok güzel enerjilerle dolu 2013 yılısın. Hayal dünyasını zenginleştirerek yaşama bakanlar senden çok güzellikler elde edecekler. Hangisinin gerçek, hangisinin hayal olduğunu fark etmediğimiz bir dünya varsa ve kendi doğrularımıza göre yorumlar yapıyorsak sonuçlarımız da o ölçüde olur… Hatırla.
Sevgili 2013,
Bundan sonraki yazımı gülümseyerek okuyabilirsin . Yıllar önce özellikle Türk halkı “enerji “ kelimesini sadece santrallerde bilirken Sevgi Şahin diye bir kadın çıktı “enerji” den bahsetmeye başladı. Bu da yetmedi “enerji akademisi” ni kurdu. Yıllarca insanlara enerjinin farklı boyutlarını anlattı. Yazdı, uyguladı, eğitimlerini verdi.
Bir doktor, bir mühendis, finansçı, banka memuru vb. olmanın ötesinde bir şey yapan bir kadın var. Enerji terapisti… Davranış Bilimi Uzmanı olmuş ancak enerji psikolojisini uyguluyor. Okuduğu bilimi, ilimle birleştirerek ikisinin birbirinden ayrı olmadığını ve bütün olduğunu anlatıyor. Sence ne kadar akıllıca… Ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsun…”Kendimi hayatın akışına bırakmasaydım, zihnimle hareket etseydim bugün bu konumda olamazdım” diyor. Bugün hayattaki pozisyonum beni mutlu ediyor mu? Bazılarına göre insanlarla uğraşmak zor… Özellikle enerjileriyle uğraşmak daha da zor deseler de tek cevap: Evet. Ben mutluyum. Farkı fark etmelerine aracı oluyorum. İnsanlarla birlikte olmaktan, fikir alış verişi yapmaktan, toplantı, organizasyon, eğitimlerle ve insanların duygularını fark etmelerini sağlamak için bilgimi ve tecrübemi kullanıyorum, faydalı oluyorsam ve bu yayılıyorsa en mutlu insan benim” diyor. Söylediklerine sen de kulak verebilirsin. Şimdi sevgili 2013 en merak ettiğin konulara gelince…
Dürüstçe çalışıp, özgüvenle, inanarak, hak yemeden bilgini sunduğun zaman hayat da sana gülümsüyor. Ben de peşin hesaplar yapmadan aktığımda gördüm ki şahaneyim.

İnsanlar kendileri üzerinde muhteşem farkındalıklar yaratıyorlar. Akışta ve An’da kalmayı becerenler çok yol kat ediyorlar. Sana şunu da söylemeliyim, 2012 olarak istediğim bir çok şeyi yaptım aslında… Çok çalıştım, çok ilerledim. Her günümde ayrı insanlarla çeşitli farkındalıklar yaşadım. Her birinden çok şey öğrendim. Onlara teşekkür ediyorum.

Sevgili 2013,

Eğer izin verirsen sana birkaç bir şey daha söylemek istiyorum. “Yaptığın işi dürüstçe yaptıktan sonra ne yaparsan yap eğlenerek ve hayata gülümseyerek yap ve her gününü ayrı bir keyifle yaşa” Neden olmadı? Nasıl olacak? Diye takılma. Akışta yapabileceğinin en iyisini yap ve bırak… Tüm bunları yaparken de inancın olsun ve yapıcı olmanı öneriyorum. Bunu başarmanın yolu ise sevgi ve bilgiyi paylaşmanın önemini anlamandır.” Rabbena hep bana” değil. Şunu da hatırlayalım ki artık bencilliğe yer yok. Öyle davrananları bünyende barındıramayacaksın. Enerji olarak sana çok şey hazırladım. Sana özgüven bırakıyorum. Yıl boyunca sana bunu bırakmak için çok çaba sarf ettim. Sen kendinle dalga geç ve aynı zamanda esnek ol, prensiplerinde ise taviz verme, “asla” kelimesini lügatından çıkar. Bu daha da genişlemen için sana avantaj sağlayacaktır. Hayatına dokunduğun her insanın sorumluluğunu aldığını da hatırla. Çoğu insan hata yapmaktan korktuğu ve özgüven eksikliğinden dolayı sorumluluk almıyor ya da insanları yarı yolda bırakıyor. İnsanlar hata yapabilir. Bu hatalar tekrarlanırsa sorun asıl o zaman başlar. Bazı kurşun kalemlerin arkasında silgi vardır. Yaptığın hatayı silmek içindir. Silgiyi bitirmemeye dikkat et.
İnsanları yıl boyunca iyi bir dinleyici olarak dinlemelisin. Çok önemli…. Çoğu insan dinlemiyor, dinlermiş gibi yapıyor… Sen ise yine enerji, sevgi, aşk, olumlu düşünme, an’da kalmak, akışta olmaktan bahset. Çünkü senin yılında bunu başarabilenlere ne mutlu…
Sevgili 2013,
Her söylenecek söze bir cevabın var. Ben sana dolu dolu bir miras bırakıyorum. Bunu iyi kullan ancak sırf yapmış olmak için değil farklılık yaratabilmek için yap. Hedefin tüm yılın boyunca önceliklerin olsun. Önceliklerinin başında ise her zaman dürüstlük olsun. Yapacaklarına “oldu” diyerek bak.
Sevgili 2013,
Elbette en önemli kelime SEVGİ… Mutlu olmanın yolu sevgiden geçer… Gönlü zengin olan insandan korkma! Onlar eninde sonunda kazanan olacaklardır. Önemli konulardan biri mutluluk… Bunu nasıl başaracağını günler sana getirecek şunu da bilesin heyecan ve mutluluğun biterse günlerinden lezzet alamazsın. O nedenle her anını ayrı heyecan ve coşkuyla yaşamanı dilerim. Yaşam sadece maddi beklentiler değil bunun dışındaki değerleri de yaşama geçirmenin önemli olduğunu anlamaktır.
Güzel bir zaman dilimisin. Dileğim odur ki dostça, kardeşçe, el ele vererek kendini aşabilmeyi başaranların yılı olmandır. Fırsatları yakala… Sonsuz bir okulda olduğunu hatırla.
365 gün yolun açık olsun…
Sana sevgimi iletiyorum… Hoşça kal
2012

Sevgiyle…
Sevgi Şahin 2.01.2012

0 Yorum
0 Durtme & Izleme

Bir Cevap Yazın